Modelka

Peruki syntetyczne, czyli wygodna, piękna i trwała peruka


Peruki były przez ostatnie dekady kojarzone dość pejoratywnie, ponieważ ich jakość i wygląd zazwyczaj zdecydowanie odbiegał od naturalności. Co więcej, peruki jednoznacznie kojarzyły się z obciachem i wstydem, dlatego każda kobieta, która traciła swoje naturalne włosy, mocno się tym denerwowała. Dziś peruki doskonale symulują prawdziwe włosy, dzięki czemu są one doskonałym sposobem na wszelakie problemy trychologiczne.

Dlaczego peruki syntetyczne są tak trwałe?


Głównym sekretem peruk syntetycznych jest włos z którego są wykonane. Co więcej, to właśnie specyficzny skład włosów syntetycznych powoduje imponującą trwałość peruk syntetycznych. Peruki syntetyczne są o wiele trwalsze od swoich naturalnych odpowiedników, ponieważ włókna syntetyczne wyróżniają się swoją odpornością na zniszczenie. W perukach naturalnych, włos jest podatny na zniszczenia dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku naturalnie wyrastających z głowy włosów – włókna syntetyczne są tworzone sztucznie, dzięki czemu mogą przetrwać o wiele, wiele dłużej.

Warto podkreślić w tym miejscu, że dzisiejsze peruki syntetyczne są nie tylko bardzo trwałe i odporne na zniszczenia, ale także bardzo ładne. Włos syntetyczny jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego, dlatego peruki syntetyczne prezentują się po prostu doskonale.

Peruki syntetyczne nie mogą być personalizowne


Jest to zdecydowanie ważny fakt, o którym powinna pamiętać każda właścicielka peruki syntetycznej. O ile peruki naturalne mogą być poddawane różnym zabiegom personalizacyjnym, takim jak cięcie czy farbowanie, tak peruki syntetyczne muszą pozostać w takiej formie, w jakiej zostają sprzedawane. Włosy kręcone, zawsze będą musiały być kręcone, ponieważ poddanie peruki syntetycznej zabiegom takim jak prostowanie, może bezpowrotnie zniszczyć taką perukę.

Modelka

Przejdź do sklepu i Sprawdź naszą ofertę

Kontakt

Skontaktuj się z nami!